Vyberáme pre vás – technologické akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika Technológie

Investori zpravidla nakupovali technologické akcie kvôli ich nadmernému rastovému potenciálu. V posledných rokoch však technologické akcie prijali výplatu dividend ako spôsob odmeňovania akcionárov. A zatiaľ čo technologický sektor je stále hlavne miestom, kde akcionári hľadajú rastové akcie, je teraz tiež silným zdrojom hodnotových a dividendových akcií. Mnohé z týchto spoločností dokonca vyplácajú dividendy s potenciálom pravidelného zvyšovania.

Xerox Corporation Ltd. (XRX:NYSE)

História spoločnosti Xerox Corp. siaha až do roku 1906. Prostredníctvom série fúzií a spinoffs vznikol Xerox aký poznáme dnes. Spoločnosť minulý rok odštartovala svoju jednotku podnikového spracovania (teraz s názvom Conduent) a zameriava sa na návrh, vývoj a predaj systémov pre správu dokumentov. Spoločnosť má ročné tržby viac ako 9 miliárd dolárov a trhovú kapitalizáciu takmer 7 miliárd dolárov.

ročný graf XEROX CORPORATION INC., zdroj: FINANZEN100

Vedenie spoločnosti Xerox Corp. (XRX:NYSE) predložilo zmiešané výsledky za druhý štvrťrok. Celkové tržby klesli oproti predchádzajúcemu roku o 7,2% na základe upravenej konštantnej meny. Predaj zariadení klesol o 10,2%, zatiaľ čo Post-Sale tržby klesli o 8,4%.

Upravený zisk na akciu vzrástol z 0,80 dolárov v predchádzajúcom roku na 0,99 dolárov v druhom štvrťroku vďaka úsporám nákladov a nižšiemu počtu akcií. Vedenie spoločnosti zopakovalo odhad zisku na akciu vo výške 3,80 až 3,95 dolárov.

Spoločnosť Xerox Corp. (XRX:NYSE) sa zamerala na svoj projekt Project Own It, čo je iniciatíva spoločnosti, ktorej cieľom je zjednodušiť prevádzku, riadiť neustále zlepšovanie a uvoľňovať kapitál pre opätovné investovanie do budúceho rastu. Očakáva, že tento program prinesie tento rok úspory nákladov vo výške najmenej 640 miliónov dolárov.

Xerox nie je podnik s vysokým rastom, pretože spoločnosť stále prekonáva svoju minulosť založenú na hardvéri. Jedná sa však o vysoko výnosnú spoločnosť, čo znamená, že môže akcionárom vracať hotovosť prostredníctvom spätného odkúpenia akcií a dividend. Spoločnosť má v úmysle v roku 2019 odkúpiť späť vlastné akcie za približne 600 miliónov dolárov a akcie majú aktuálne dividendový výnos 3,3%.

Akcie spoločnosti Xerox Corp. (XRX:NYSE) sa obchodujú za pomer P / E 7,8, na základe očakávaného zisku na akciu vo výške 3,88 dolárov. Predpokladaný odhad reálnej hodnoty je pomer P / E 11, čo znamená, že rastúce ocenenie by mohlo zvýšiť výnos o 7,1% ročne do roku 2024. Celkový ročný výnos by tak mohol dosiahnuť 12,9% ročne v nasledujúcich piatich rokoch vďaka 2, 5% rastu EPS a 3,3% dividendovému výnosu.

HP Inc (HPQ:NYSE)

HP Inc (HPQ:NYSE) je výsledkom toho, že spoločnosť Hewlett-Packard vyčlenila svoju podnikovú technologickú infraštruktúru, softvér a služby, známu ako Hewlett Packard Enterprise Company (HPE). Po rozdelení spoločnosť HP Inc. teraz vytvára technológie predovšetkým v dvoch segmentoch: portfólio tlačiarní a prostredníctvom osobných systémov (počítače a mobilné zariadenia). Spoločnosť HP Inc. v minulom roku vygenerovala tržby vo výške 59 miliárd dolárov a akcie majú trhovú kapitalizáciu vo výške 28 miliárd dolárov.

ročný graf HP Inc., zdroj: FINANZEN100

Vedenie spoločnosti vykázalo výsledky za druhý štvrťrok (fiškálny rok 2019) 23. mája. Tržby predstavovali 14,0 miliárd dolárov, organické tržby (po očistení o menové pohyby) medziročne vzrástli o 2,3%. Tržby z osobných systémov vzrástli pri stálych menových kurzoch o 4,7%, zatiaľ čo tržby z tlače klesli oproti predchádzajúcemu štvrťroku o 1,7%.

Počas druhého štvrťroka vedenie spoločnosti vrátilo akcionárom 900 miliónov dolárov, predovšetkým prostredníctvom spätného odkupu akcií. Zisk na akciu bez GAAP činil 0,53 dolárov na akciu. Zisk na akciu sa oproti predchádzajúcemu štvrťroku zvýšil o 10%. Vedenie spoločnosti očakáva za fiškálny rok 2019 zriedený zisk na akciu vo výške 2,14 až 2,21 dolárov. Pre tento rok vedenie očakáva, že zisk na akciu porastie medzi 5 až 10%.

Spoločnosť HP Inc (HPQ:NYSE) je lídrom na trhu s tlačou a osobnými počítačmi, ale to sú oblasti, ktoré bojujú s výzvami, zákazníci neustále prechádzajú na mobilné zariadenia. Prijatie 3D tlače by mohlo pomôcť, pretože spoločnosť HP je v tomto odvetví už zakorenená, ale väčšinu ziskov doteraz generujú tradičné tlačiarne a tlačové produkty. Vďaka nízkej miere rastu tržieb a solídnemu tempu výkupov akcií sa očakáva do roku 2024 ročný rast EPS vo výške 5,8%.

Akcie HP sa obchodujú za pomer P / E 8,7, čo je pod odhadom reálnej hodnoty 10,5. Rastúce ocenenie by mohlo zvýšiť ročné výnosy HP o 3,8%. V kombinácii s očakávaným rastom EPS a dividendovým výnosom 3,4% by ročné výnosy HP mohli do roku 2024 dosiahnuť 13% ročne.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár