Vyberáme pre vás – technologické akcie

Akcie Americké akcie Dividendy Ekonomika Technológie

Investori zpravidla nakupovali technologické akcie kvôli ich nadmernému rastovému potenciálu. V posledných rokoch však technologické akcie prijali výplatu dividend ako spôsob odmeňovania akcionárov. A zatiaľ čo technologický sektor je stále hlavne miestom, kde akcionári hľadajú rastové akcie, je teraz tiež silným zdrojom hodnotových a dividendových akcií. Mnohé z týchto spoločností dokonca vyplácajú dividendy s potenciálom pravidelného zvyšovania.

Corning Incorporated (GLW:NYSE)

Spoločnosť Corning pôsobí v piatich segmentoch: Display Technologies, Optical Communications, Specialty Materials, Environmental Technologies a Life Sciences. Spoločnosť s trhovou kapitalizáciou 22 miliárd dolárov generuje ročne zisk cez 1,5 miliardy dolárov.

Prvého júla zverejnilo vedenie spoločnosti výsledky za druhý štvrťrok. Spoločnosť Corning Incorporated (GLW:NYSE) vykázala tržby vo výške 2,99 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 8% v porovnaní s Q2 2018, pretože štyri z piatich segmentov spoločnosti zaznamenali dvojciferný rast. Zisk dosiahol 410 miliónov dolárov, čo je 14% nárast, zatiaľ čo zisk na akciu vzrástol o 18%. Environmental Technologies bol v poslednom štvrťroku najproduktívnejším segmentom spoločnosti.

ročný graf CORNING INC., zdroj: FINANZEN100

Vedenie spoločnosti tiež aktualizovalo svoj výhľad na celý rok 2019. Očakáva sa, že tržby v oblasti Display Technologies a Optical Communications porastú jednociferným tempom, zatiaľ čo Environmental Technologies vzrastie o viac ako 10%, čo povedie k celkovému rastu spoločnosti.

Spoločnosť má pred sebou silný rast. Má vedúce postavenie v oblasti optických káblov, LCD, obrazoviek a špeciálneho skla. Displeje chytrých telefónov budú aj naďalej dôležitou súčasťou podnikania, ale budúci rast môže byť tiež motivovaný zvýšeným využitím optických vlákien v oblastiach, ako je internet vecí, mobilné technológie 5G a autonómne riadenie. Spätné odkupy akcií takisto pomôžu posilniť rast zisku na akciu, pretože vedenie spoločnosti schválilo program spätného odkupu akcií vo výške 5 miliárd dolárov.

Akcie spoločnosti Corning Incorporated (GLW:NYSE) majú pomer ceny k zisku 14,8, čo je tesne pod odhadom reálnej hodnoty P / E vo výške 15. Zmeny v ocenení preto k ročným výnosom spoločnosti Corning pridajú iba 0,4%. Celkové výnosy budú založené predovšetkým na očakávanom raste EPS (6%) a dividendovým výnosom 2,8%, čo povedie k celkovému očakávanému výnosu 9,2% ročne do roku 2024.

Intel Corporation (INTC:NASDAQ)

Spoločnosť Intel je najväčším výrobcom mikroprocesorov na svete. Dodáva približne 85% mikroprocesorov na svete. Vyrába tiež produkty ako servery a úložné zariadenia, ktoré sa používajú v cloud computingu. Spoločnosť Intel generuje ročné tržby viac ako 69 miliárd dolárov a súčasná trhová kapitalizácia je 225 miliárd dolárov.

Vedenie spoločnosti Intel Corporation (INTC:NASDAQ) zverejnilo hospodárske výsledky za druhý štvrťrok 25. júla. Spoločnosť zarobila 0,92 dolára na akciu, čo bolo o 0,08 USD viac, než očakávali analytici, ale predstavovalo to pokles o 13,4% oproti predchádzajúcemu roku. Tržby klesli o 2,7% na 16,5 miliardy dolárov, ale odhady prekonali o 825 miliónov dolárov.

ročný graf INTEL CORP., zdroj: FINANZEN100

Celkovo business zameraný na dátové centrá medziročne klesol o 7%. Tržby sa znížili o 10% na 5 miliárd dolárov. Pokles cloudových a vládnych príjmov viac ako vykompenzoval 3% zisk zo segmentu poskytovateľov komunikačných služieb.

Do budúcnosti sa očakáva 5% ročný rast EPS. Rast tržieb bude podporovaný novými rastovými oblasťami, ako je internet vecí. Intel má v tomto rozvíjajúcom sa segmente veľký náskok, pretože jeho skupina Internet of Things Group zvýšila v minulom štvrťroku tržby o 12% na takmer 1 miliardu dolárov.

Samostatne je akvizícia spoločnosti Mobileye vo výške 15 miliárd dolárov rastovým katalyzátorom. Tržby spoločnosti Mobileye dosiahli rekordných 201 miliónov dolárov, čo je zlepšenie o 16% oproti predchádzajúcemu roku.

Akcie spoločnosti Intel Corporation (INTC:NASDAQ) sa obchodujú s pomerom P / E vo výške 11,5, v porovnaní s predpokladaným cieľovým P / E vo výške 13, čo je predpoklad, že je reálnou hodnotou pre vysoko ziskového lídra v odbore. Rast pomeru P / E by mohol počas nasledujúcich piatich rokov zvýšiť ročné výnosy o 2,5% ročne.

Akcie Intel majú teraz dividendový výnos 2,5%. V kombinácii s ročnými odhady rastu EPS vo výške 5% má akcie Intel celkom očakávanú návratnosť 10% ročne do roku 2024.

Zdroj: suredividend

Ohodnoť článok

Pridaj komentár