Výkonnosť dividendových aristokratov za október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy

Akcie v USA v októbri dosť bojovali, index S&P 500 poklesol o 2,66%, potom čo v septembri stratil 3,8%. Dividendoví aristokrati tento mesiac mali pokles 1,92% a medziročne poklesli o 4,47%. Investori zápasili s rastúcimi infekciami koronavírusu, začiatkom výsledkovej sezóny a nadchádzajúcimi voľbami v USA. 

Dividendový aristokrati nedosahujú dostatočnú výkonnosť 

Tento rok sú americkí dividendoví aristokrati stále na nízkej úrovni -4,47%, čo je menej ako index S&P 500, ktorý má +2,77% pre túto referenčnú hodnotu. Jedným z dôvodov je alokácia technologických spoločností, ktorá tvorí v indexe amerických dividendových aristokratov iba 1,4%. Čo je nič v porovnaní s + 28% IT v indexe S&P 500. To však zároveň vysvetľuje lepšiu výkonnosť dividendových aristokratov v tomto mesiaci. 

zdroj: moneyinvestexpert
zdroj: moneyinvestexpert

Celkové ročné výnosy dividendových aristokratov a S&P 500 sú 10 rokov takmer rovnaké, s 12,79% pre aristokratov a 13,01% pre SPX. 

zdroj: moneyinvestexpert

Výkonnosť dividendových aristokratov v októbri 2020 

V nasledujúcej tabuľke je uvedených všetkých 63 zložiek, s výnimkou pridaných vedľajších spoločností Carrier Global (CARR:NYSE) a Otis Worldwide (OTIS:NYSE), s udaným dividendovým výnosom a návratnosťou za posledné mesiace, 3-, 6- a 12-mesačné obdobia. 

zdroj: moneyinvestexpert

Medziročne traja najlepší dividendoví aristokrati sú Clorox (CLX:NYSE), Albemarle Corporation (ALB:NYSE) a Lowe’s Companies (LOW). Najhoršie si vedie spoločnosť Exxon Mobile (XOM:NYSE), ktorá tento rok poklesla o takmer 55%.

Typický vzorec sa ukazuje pri pohľade na medziročnú výkonnosť a dividendový výnos. „Vysoký výnos“ je medziročne zaostávajúci, zatiaľ čo aristokrati s nízkym výnosom majú tendenciu mať pozitívny výkon kompenzujúci dividendovým výnosom. 

Priemerný dividendový výnos je 2,9% u všetkých dividendových aristokratov, čo je pod 10 najlepších aristokratov s najvyšším výnosom. 

zdroj: moneyinvestexpert

Vyššie uvedené údaje o výkonnosti dividendových aristokratov by mohli pomôcť aktívnym investorom zameraným na rast dividend pri hľadaní dlhodobých výhod. 

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár