Výkonnosť európskych dividendových aristokratov za október 2020

Akcie Dividendy Európske akcie

Index S&P Europe 350 zakončil mesiac s poklesom 5,04%, po zvýšení nárastu nových prípadov COVID-19 a zavedení ďalších obmedzení v mnohých európskych krajinách. Pokračovalo sa aj v rokovaniach o „brexite“. Výsledkom bolo, že mnoho európskych indexov malo najhoršiu mesačnú výkonnosť od marca 2020. 

Európski dividendoví aristokrati vykázali podobný výkon a v poslednom mesiaci zaznamenali stratu 5,65%. „Vysoko výnosní“ európski dividendoví aristokrati, poklesli k dnešnému dňu o 12,66%, čo je v porovnaní s referenčnou hodnotou lepší výkon. 

Celkové ročné výnosy európskych dividendových aristokratov a S&P Europe 350 za 10 rokov sú pre aristokratov 7,79% a pre SP Europe 350 5,77%. 

zdroj: moneyinvestexpert

Tabuľka ročného výkonu od roku 2010. 

zdroj: moneyinvestexpert

Výkonnosť európskych dividendových aristokratov v októbri 2020

Nasledujúca tabuľka obsahuje zoznam všetkých 40 spoločností a zoznam výnosov za posledný mesiac, dividendový výnos a medziročnú výkonnosť.

zdroj: moneyinvestexpert

Dividendy a výnosy z dividend 

Popri investovaní do rastu dividend môže byť možnosťou aj dividenda s vysokým výnosom. V nasledujúcej tabuľke je uvedených 10 najlepších európskych dividendových aristokratov zoradených zostupne podľa aktuálneho dividendového výnosu (koniec októbra 2020). 

zdroj: moneyinvestexpert

Vysoké výnosy idú často ruka v ruke s nižším cenovým výkonom. Najvýkonnejší medziroční európski aristokrati sú určite v sekcii „s nízkym výnosom“. 

zdroj: moneyinvestexpert

Vyššie uvedené údaje o výkonnosti európskych dividendových aristokratov by mohli pomôcť aktívnym investorom ohľadom rastu dividend pri hľadaní výhod z dlhodobého hľadiska.

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár