Verizon plus Disney

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Spoločnosť Verizon (VZ) oznámila svoje výsledky v treťom štvrťroku. Telekomunikačný gigant zaznamenal v roku 2019 nárast svojich akcií o 8,7%, čo je menej ako 17%-ný zisk S&P 500. Spoločnosť nedávno oznámila, že bude spolupracovať so spoločnosťou Disney (DIS), aby niektorým zo svojich členov poskytla jednoročnú bezplatnú skúšobnú verziu pripravovanej služby streamingu Disney +.

Tento krok nastane, keď sa Disney pokúsi zaistiť nových používateľov pred oficiálnym spustením ich streamingovej služby 12. novembra. Čo prinesie toto nové partnerstvo pre obe spoločnosti a ako môže Verizon zreportovať svoje výsledky za tretí štvrťrok?

Verizon sa spojil s Disney

Disney (DIS) robí kroky smerom k získaniu používateľov, pretože sa pripravuje na oficiálne spustenie svojej streamovacej služby, ktorá bude konkurovať Netflixu, HBO Go a dcérskej spoločnosti od AT&T – T Time Warner. Disney si uvedomuje, že tradičná televízia prechádza na online platobné platformy a namiesto toho, aby licencoval svoj obsah na iné streamovacie služby, tak by radšej vytvoril svoju vlastnú platformu.

ročný graf DISNEY, zdroj: FINANZEN100

Verizon (VZ) ponúka len rok vybranú skupinu zákazníkov, ako sú jeho neobmedzení bezdrôtoví zákazníci, ako aj nové účty Fios Home Internet a nové domáce účty 5G Home. Táto ponuka by motivovala súčasných zákazníkov spoločnosti Verizon k tomu, aby zostali v spoločnosti dlhšie, a priniesla by tiež milióny nových účtov službe Disney, čo by im pomohlo vybudovať solídnu základňu používateov.

ročný graf VERIZON, zdroj: FINANZEN100

Spolupráca so spoločnosťou Verizon nie je jediným krokom, ktorý spoločnosť Disney urobila s cieľom získať používateľov pred spustením služby. V posledných týždňoch Disney oznámila, že ponúkne členom svojho fanúšikovského klubu D23, účtom so zákazníckimi kartami a držiteľom ročných pasov tematického parku možnosť predplatiť dva, v niektorých prípadoch tri roky služby s vysokou zľavou.

Výhľady 

Konglomerát bol agresívny v prístupe k náboru predplatiteľov, pretože jeho zacielenie bolo medzi 60 miliónmi až 90 miliónmi predplatiteľov Disney + do konca fiškálneho roku 2024. Partnerstvo spoločnosti Verizon so spoločnosťou Disney pri poskytovaní tejto služby ukazuje záujem poskytovateľa bezdrôtových služieb o spokojnosť svojich zákazníkov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Verizon, Hans Vestberg, uviedol: „Dať zákazníkom spoločnosti Verizon bezprecedentnú ponuku a prístup k spoločnosti Disney + na platforme podľa ich výberu je ďalším príkladom nášho záväzku poskytovať najlepší prémiový obsah dostupný prostredníctvom kľúčových partnerstiev v mene našich zákazníkov.“

Konsenzus nášho zdroja v 3. štvrťroku odhaduje zisk projektu na 1,64% a teda 1,24 dolárov na akciu, zatiaľ čo sa očakáva, že tržby mierne vzrastú o 0,33% na 32,71 miliárd dolárov. Očakáva sa, že celkové výnosy z bezdrôtovej komunikácie prinesú 23,4 miliárd dolárov na zisk 2,02% a predpovedá sa, že tržby za káblové pripojenie dosiahnu 7,1 miliardy dolárov, čo predstavuje pokles o 3,67% oproti predchádzajúcemu štvrťroku. Podľa odhadov fiškálneho roku 2019 sa predpokladá rast výnosov o 2,12% na 4,81 dolárov na akciu, čo predstavuje nárast o 0,33% na 131,3 miliárd dolárov. Očakáva sa, že výnosy z bezdrôtových sietí vzrastú o 2,1% a predpokladá sa, že káblová sieť klesne o 3,84%.

Záver

Nový vzťah spoločnosti Verizon k spoločnosti Disney jej umožňuje poskytovať zákazníkom ďalšie výhody, zatiaľ čo spoločnosť Disney poskytuje svoje služby používateľom, ale čas ukáže, či spotrebitelia obnovia svoje predplatné po skončení roka. Agresívna taktika spoločnosti Disney pri získavaní spoľahlivej používateľskej základne odráža jej ambície etablovať sa na prosperujúcom trhu so streamingom.

Cieľ spoločnosti Verizon je integrovať svoju 5G sieť s celonárodnou 4G sieťou, čo je tiež krok správnym smerom, keďže sa blíži nová počítačová revolúcia. Verizon sa v súčasnosti obchoduje pod priemerom tohto odvetvia, ale často kolíše, takže súčasné ocenenie je vhodným vstupným bodom pre investorov, ktorí sa cítia býčí v súvislosti s telekomunikačným gigantom. Verizon má v súčasnosti odporúčanie analytikov “buy”, pretože jeho odhady boli v posledných 90 dňoch vyššie.

Zdroj: finance.yahoo

Ohodnoť článok

Pridaj komentár