Walmart Inc. (WMT:NYSE)

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor všetky články

Walmart je americká maloobchodná spoločnosť so sídlom v Bentonville, Arkansas, USA, prevádzkujúca reťazec diskontných obchodných domov. Bola založená v roku 1962 Samom Waltonom, akciovou spoločnosťou sa stala v roku 1969, v roku 1972 bolo zahájené obchodovanie s jej akciami na newyorskej burze.

Zakladateľ: Samuel Moore Walton
Dátum založenia: 2. júla 1962, Rogers, Arkansas, USA
Sídlo: Bentonville, Arkansas, USA
Vlastník: Rodina Waltonovcov (50,85%)
Generálny riaditeľ: Doug McMillon (1. 2. 2014 – súčasnosť)
Výnosy: 559,2 miliárd USD (2021)
Sektor: spotrebný tovar
Priemysel: hypermarkety a supercentrá
Počet zamestnancov: 2 300 000
Založené: 1945
Adresa: 702 SW 8. Avenue, Bentonville, AR, 72716, USA
Telefónny kontakt: 479-273-4000
Webová stránka: www.stock.walmart.com

Dividendový výnos: 1,57%

päťročný graf Walmart, zdroj: GOOGLE

Ročná výplata (FWD): 2,20 dolárov
Výplatný pomer: 40,46%
Roky rastu: 47 rokov
Posledná ohlásená dividenda: 0,55 USD
Ex dividend day: 6. 5. 2021
Dátum výplaty: 1. 6. 2021
Frekvencia: štvrťročné

Dividendová história:

zdroj: seekingalpha.com

Profil spoločnosti Walmart Inc.

Spoločnosť Walmart Inc. (WMT:NYSE) sa zaoberá prevádzkou maloobchodu, veľkoobchodu a ďalších obchodných jednotiek po celom svete. Spoločnosť pôsobí v troch segmentoch: Walmart USA, Walmart International a Sam’s Club. Prevádzkuje supermarkety, obchodné centrá, hypermarkety, sklady, obchody cash and carry a diskontné predajne; predajné kluby iba pre členov; webové stránky elektronického obchodu, ako napríklad walmart.com, walmart.com.mx, walmart.ca, flipkart.com a samsclub.com; a mobilné obchodné aplikácie. Spoločnosť ponúka potravinové výrobky vrátane suchých potravín, občerstvenia, mliečnych výrobkov, mäsa, potravinárskych výrobkov a lahôdok a pekární, mrazených potravín a alkoholických a nealkoholických nápojov, ako aj spotrebný materiál, ako sú zdravotné a kozmetické pomôcky, domáce potreby, čistiace prostriedky pre domácnosť, papierenský tovar a výrobky pre kojencov; produkty pre zdravie a wellness zahŕňajúce farmaceutický tovar, voľnopredajné lieky a ďalšie lekárske výrobky a optické a klinické služby. Poskytuje tiež čerpacie stanice a tabak; tovar pre domácich kutilov, záhradný nábytok, tovar pre záhradu, nábytok, odevy a šperky, ako aj náradie a elektrické vybavenie, domáce potreby, hračky, sezónne potreby, matrace, motoristické doplnky, pneumatiky a batérie; spotrebná elektronika a príslušenstvo, softvér, videohry, kancelárske potreby, spotrebiče a drobné darčeky. Spoločnosť okrem toho ponúka palivové a finančné služby a s tým súvisiace produkty vrátane peňažných poukážok, predplatených kariet, prevodov peňazí a výplat šekov a platieb za účty. Prevádzkuje približne 11 400 obchodov a rôzne webové stránky elektronického obchodu pod 54 platformami v 26 krajinách. Spoločnosť bola predtým známa ako Wal-Mart Stores, Inc. a vo februári 2018 si zmenila názov na Walmart Inc. Walmart Inc. bola založená v roku 1945 a sídli v Bentonville v Arkansase.

Zdroj: wikipedia, seekingalpha.com

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár