Zaujímavé akcie 2021 – prinášame 19 skvelých tipov pre vaše portfólio

Akcie Americké akcie Európske akcie Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

trojročný graf Spotify, zdroj: GOOGLE

Spotify (SPOT:NYSE)

Cena akcií Spotify v poslednej dobe prudko vzrástla. Švédsky streamovací gigant má teraz hodnotu 56 miliárd dolárov. V roku 2019 boli zaznamenané tržby vo výške 6,76 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 29%. Takisto sa odhaduje, že sa v roku 2020 tržby zvýšili približne o 28%.

Aj cez svoje úspechy je spoločnosť stále stratová. Avšak má už pozitívny cash flow. Ak bude spoločnosť naďalej rásť, môže sa jej podariť komercializovať jej dominantné postavenie v hudobnom priemysle.

Spotify neustále zvyšuje cenu predplatného za svoje služby. V posledných rokoch tiež podporilo popularitu aplikácie zameranie na podcasty.

Dividendový výnos: 3,28%

päťročný graf Coca Cola, zdroj: GOOGLE

Coca-Cola (KO:NYSE)

Posledná na zozname je defenzívna akcia Coca-Cola, ktorá vypláca štedrú a udržateľnú dividendu. Okrem toho sa Coca-Cola ešte úplne nezotavila z koronavírusového poklesu, čo dáva atraktívnu vstupnú príležitosť.

Pri súčasnej cene akcií má spoločnosť hodnotu vyše 210 miliárd dolárov a dividendový výnos cez 3,15%. Vďaka stabilnej a prediktívnej povahe predaja sa táto akcia dobre hodí pre defenzívneho investora. To mimochodom neznamená, že táto spoločnosť už nerastie. V roku 2019 boli tržby vo výške 37 miliárd dolárov, čo je takmer o 20% viac ako v roku 2018.

Tržby budú v roku 2020 samozrejme nižšie, ale po koronavírusovej kríze možno očakávať rýchle zotavenie. Očakáva sa, že tržby v roku 2021 budú na úrovni z roku 2019. V roku 2022 by tržby mali vzrásť na viac ako 39 miliárd dolárov.

Coca-Cola je svetová jednotka v oblasti nealkoholických nápojov. Spoločnosť má vo svojom portfóliu viac ako 500 značiek. Okrem nealkoholických nápojov spoločnosť predáva tiež čaje, vodu a ovocné džúsy. Coca-Cola má kreditné skóre A +, čo znamená, že je bezpečnejšia ako dlhopisy mnohých štátov.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár