Zaujímavé akcie 2021 – prinášame 19 skvelých tipov pre vaše portfólio

Akcie Americké akcie Európske akcie Služby Technológie

päťročný graf Carnival, zdroj: GOOGLE

Carnival (CUK:NYSE)

Prevádzkovateľ výletných lodí Carnival bol koronavírusovou krízou silne zasiahnutý. Plavby a akcie na jeho luxusných výletných lodiach boli úplne zastavené, ale náklady na ich údržbu musel Carnival hradiť naďalej.

Aby spoločnosť prežila, bola nútená si vziať obrovské úvery. Carnival teda získal 6,6 miliárd dolárov vydaním prioritných zaistených dlhopisov, prioritných zameniteľných dlhopisov a kmeňových akcií. Všetko teraz závisí na ďalšom vývoji pandémie koronavírusu a očkovaní. Ak ľudia budú opäť môcť bez obáv cestovať, spoločnosti by sa mohlo začať dariť. Ďalšie preťahovanie najrôznejších obmedzení spoločnosť naopak naďalej poškodzuje.

Carnival je typická špekulatívna investícia s relatívne vysokým rizikom. Ak pandémia potrvá dlhšie, alebo ak Carnival z akéhokoľvek dôvodu nedokáže v roku 2021 vygenerovať dostatočný zisk, cena akcií sa znova dostane pod silný tlak.

Z aktuálneho hľadiska stále nemožno povedať, kedy spoločnosť začne opäť zarábať. Z dlhodobého hľadiska, ak sa všetko vráti do normálu, je Carnival skvelou investíciou. Spoločnosť pred koronavírusovou krízou vykazovala stabilný rast výnosov a vyplácala 4%-né dividendy.

Zastavenie aktivít tlačilo trhovú cenu akcií hlboko pod ich účtovnú hodnotu. Tá je teraz o 18% vyššia. Miliardové straty možno v najbližších rokoch získať späť, ale cesta k vrcholu je dlhá a tŕnistá. Investori, ktorí veria v oživenie turistického segmentu, majú teraz príležitosť na vstup.

Vysoké riziká sú samozrejme vyvážené tiež sľubnými výnosmi. Cena akcií pred koronavírusovou krízou bola dvojnásobná, čo je tiež aktuálne ziskový potenciál. Z tohto dôvodu sme akciu zaradili na náš zoznam perspektívnych akcií pre rok 2021.

päťročný graf Sony, zdroj: GOOGLE

Sony (SNE:NYSE)

V poslednej dobe cena akcií prudko vzrástla, čiastočne vďaka populárnej Playstation 5. Nová herná konzola je všade vypredaná a jej uvedenie na trh je pre Sony veľkým úspechom. Táto konzola môže v najbližších rokoch priniesť spoločnosti veľa peňazí.

Aktivity Sony sú však oveľa širšie a veľmi diverzifikované. Okrem hier spoločnosť dodáva tiež hardvér pre smartphony a televízory. So Sony navyše investujete do hudby, filmu a poisťovníctva (Sony Life).

Nová herná cloudová služba, ktorú využíva Playstation 5, je extrémne škálovateľná a spoločnosť má v tomto odvetví dlhodobú skúsenosť. Jej predchodca má momentálne viac ako 42 miliónov platiacich klientov.

Je pozoruhodné, že akcie spoločnosti Sony nie sú vôbec drahé. Cena akcií v posledných rokoch stabilne rástla, ale pomer P / E na úrovni okolo 14 je stále veľmi atraktívny. Väčšina akcií technologických gigantov v USA sa obchoduje za oveľa vyššiu cenu a tieto spoločnosti sú navyše v porovnaní so Sony oveľa menej diverzifikované.

Playstation 5 by tiež mohol v najbližších rokoch výrazne zvýšiť zisky. Za posledných osem rokov sa predalo vyše 100 miliónov herných konzol Playstation 4. Z tohto dôvodu by mohli byť akcie spoločnosti Sony v roku 2021 veľmi sľubné.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár