Zaujímavé akcie 2021 – prinášame 19 skvelých tipov pre vaše portfólio

Akcie Americké akcie Európske akcie Technológie

päťročný graf Just Eat Takeaway, zdroj: GOOGLE

Just Eat Takeaway (TKWY:AMS)

Just Takeaway.com v posledných rokoch uskutočnila niekoľko akvizícií a teraz pôsobí v 23 štátoch. Najväčšie fúzia bola s britskou Just Eat, ktorá tiež viedla k zmene názvu spoločnosti. V roku 2020 spoločnosť kúpila americký Grubhub za 6,4 miliardy eur.

Cena akcií sa v tomto roku dokázala rýchlo zotaviť z koronavírusovej krízy, pretože spoločnosť zaisťujúca rozvoz jedla plne využila pandémiu a súvisiace karantény pre stimuláciu dopytu po svojich službách.

Just Eat Takeaway je v skutočnosti len technologická spoločnosť, ktorá sa točí okolo webových stránok a aplikácií, na ktorých si môžu zákazníci objednať jedlo. Rovnako ako väčšina ostatných technologických spoločností sa Just Eat Takeaway už roky zameriava na rast na úkor ziskovosti.

V skutočnosti spoločnosť ešte nedosahuje žiaden zisk. Vďaka vyššie spomenutým úspešným akvizíciám dokázala Just Eat Takeaway rýchlo rásť, čo malo za následok dvojciferný percentuálny ročný rast tržieb.

Očakáva sa, že rast bude v nasledujúcich rokoch udržateľne pokračovať a bude založený na zdravej kombinácii nárastu nových partnerských reštaurácií a zvyšujúceho sa objemu objednávok od stálych zákazníkov. Cena akcií vykazuje dlhodobý vzostupný trend a vyzerá veľmi stabilne. Poslednú korekciu možno považovať za vhodnú príležitosť k nákupu tejto zaujímavej akcie.

V treťom štvrťroku roku 2020 došlo v porovnaní s rokom 2019 k nárastu objednávok o 46%. K tomuto úspechu prispela okrem iného spolupráca so známymi reštauráciami, ako je napríklad McDonalds.

päťročný graf First Solar, zdroj. GOOGLE

First Solar (FSLR:NASDAQ)

Investície do akcií spoločností zaoberajúcich sa obnoviteľnou energiou majú dlhodobý investičný horizont. Ceny týchto akcií však prudko rastú a ich ocenenia sú trochu vysoké.

V dohľadnej dobe teda v tomto segmente hrozí riziko väčšej korekcie, ktorá by nám následne mohla poskytnúť dlhodobú nákupnú príležitosť. First Solar je jedným z najväčších medzinárodných výrobcov solárnych panelov a svoje výrobné závody momentálne prevádzkuje v USA, Malajzii a Nemecku.

Spoločnosť má trhovú kapitalizáciu 10,7 miliárd dolárov a podniká vo veľmi sľubnom trhovom segmente. S pomerom P / E vo výške 48 sa jedná o pomerne drahú akciu. V roku 2018 predstavovali tržby 2,2 miliardy dolárov a v roku 2019 už 3 miliardy dolárov, čo predstavuje nárast o 36%.

V roku 2020 sa tržby budú pohybovať medzi 2,6 miliardami dolárov a 2,9 miliardami dolárov. Pokles oproti predošlému roku bol samozrejme spôsobený koronavírusovou krízou. Tržby v treťom štvrťroku vzrástli medzikvartálne o 44% a medziročne o 70%. Ak spoločnosť dokáže udržať tieto miery rastu, bude rok 2021 veľmi sľubný.

First Solar má silnú súvahu s hotovosťou 2,1 miliardy dolárov a dlhodobým dlhom vo výške 454 miliónov dolárov. Čistá hotovostná pozícia spoločnosti umožňuje pokračovať vo výskume lepších solárnych panelov a ľahko financovať ďalší rast.

V každom prípade bude First Solar v nasledujúcich rokoch profitovať z rastúceho dopytu po alternatívnych zdrojoch energie. Vzhľadom k silnej značke a technologickým znalostiam je vysoko pravdepodobné, že bude First Solar výhradným dodávateľom produktov v oblasti obnoviteľnej energie pre rad štátov i veľkých spoločností.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár