Zaujímavé akcie 2021 – prinášame 19 skvelých tipov pre vaše portfólio

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Dividendový výnos: 3,23%

päťročný graf Tyson Foods, zdroj: GOOGLE

Tyson Foods (TSN:NYSE)

Cena akcií Tyson Foods začiatkom minulého roka poklesla o viac ako 40% a z koronavírusového úderu sa zatiaľ nedokázala zotaviť. Potravinárska spoločnosť trpela neuspokojivým dopytom po svojich kuracích výrobkoch a potýkala sa s prebytkami.

Okrem toho bolo na Tyson Foods podaných niekoľko žalôb za to, že vo svojich závodoch nevykonala dostatočné opatrenia na boj s COVID-19.

Tyson Foods je nadnárodná spoločnosť a po JBS SA je druhým najväčším spracovateľom a predajcom kuracieho, hovädzieho a bravčového mäsa na svete. Spoločnosť každoročne vyváža najväčšie percento hovädzieho mäsa z USA.

Spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami prevádzkuje významné potravinové značky, ako sú napríklad Jimmy Dean, Hillshire Farm, Ball Park a Wright Brand.

Tyson Foods má trhovú hodnotu vyše 25 miliárd dolárov a za posledných 12 mesiacov zaznamenala tržby vo výške 43,18 miliardy dolárov. Spoločnosť vykazuje stabilný rast tržieb o niekoľko percent ročne a vypláca 2,80%-nú dividendu.

Pomer P / E vo výške 11,74 robí akciu veľmi atraktívnou. Nízka cena je samozrejme čiastočne spôsobená vyššie zmienenou korekciou a súdnymi spormi, s ktorými sa spoločnosť minulý rok musela vysporiadať. Cena akcie by sa teraz mohla rýchlo zotaviť.

Dividendový výnos: 1,9%

dvojročný graf Dynatrace, zdroj: GOOGLE

Dynatrace (DT:NYSE)

Táto technologická akcia je vhodná skôr pre ofenzívnych investorov alebo špekulantov. Dynatrace je americká spoločnosť, ktorá poskytuje softvér pre inteligentné platformy, ktoré produkujú údaje založené na umelej inteligencii.

Spoločnosť poskytuje okrem iného platformu „všetko v jednom“ pre cloudové služby, obchodnú analytiku a zabezpečenie siete. Dynatrace vstúpila na burzu až v polovici roka 2019 a následne získala 570 miliónov dolárov. Najnovšie štvrťročné údaje ukazujú, že spoločnosť rastie neuveriteľne rýchlym tempom.

V poslednom štvrťroku vykázala tržby 168,5 miliónov dolárov. V rovnakom období minulého roka to bolo len 129,3 miliónov dolárov, čo je nárast o 30%.

V tej dobe boli upravené tiež očakávania predaja pre celý rok. Spoločnosť za rok 2020 cielia na predaj 668 miliónov dolárov, čo by znamenalo nárast tržieb o ďalších 20% a zisk približne 160 miliónov dolárov.

S trhovou hodnotou cez 14.34 miliardy dolárov a pomerom P / E vo výške 154 je Dynatrace veľmi drahá. Ak však spoločnosť bude ešte niekoľko rokov rásť dvojciferným percentuálnym tempom, môže ocenenie opäť rýchlo klesnúť. To je presne to, čo investori od tejto spoločnosti očakávajú.

Pozitívne je, že Dynatrace už vie, ako dosiahnuť zisk. Voľný cash flow je tiež pozitívny faktor. Spoločnosť predáva svoje produkty na báze predplatného. Výnosy sú tak do určitej miery predvídateľné.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár