Zaujímavé akcie 2021 – prinášame 19 skvelých tipov pre vaše portfólio

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Technológie

Dividendový výnos: 1,56%

päťročný graf Euronext, zdroj: GOOGLE

Dividendový výnos: 1,35%

päťročný graf Nasdaq, zdroj: GOOGLE

Euronext (EPA:ENX)

Nasdaq(NDAQ:NASDAQ)

Za posledný rok sa volatilita akciových trhov enormne zvýšila. Index VIX vystrelil až nad 80 bodov, ale aj po hlavnom údere krízy zostala volatilita vyššia, než sme boli zvyknutí v posledných rokoch. Vyššia volatilita tiež znamená väčší objem obchodovania.

Stále viac ľudí teraz vstupuje na trh, z čoho profitujú aj akciové trhy. Euronext je tiež kótovaný na burze cenných papierov a rovnako tak americký Nasdaq.

Obom sa v posledných rokoch podarilo podstatne rozšíriť svoju pozíciu prevzatím ďalších operátorov na akciových trhoch. Tieto akvizície poskytujú obrovské úspory z rozsahu. V októbri 2020 získala spoločnosť Euronext taliansku burzu Borsa Italiana od LSE za 4,3 miliardy eur.

Aj NYSE (najvýznamnejšie burza cenných papierov v USA) je súčasťou Euronextu a momentálne je celý názov „NYSE Euronext“.

Euronext zaznamenal v roku 2019 nárast tržieb o viac ako 10%. Solídny rast tržieb sa očakáva aj v roku 2020. Očakávaný pomer P / E pre rok 2021 je 18,5, takže akcie budú oveľa lacnejšie ako Nasdaq.

Euronext tiež ponúka 1,47%-ný dividendový výnos. Nasdaq má očakávaný pomer P / E 21,7 a ponúka tiež 1,47%-nú dividendu. Tieto akcie poskytujú určitú ochranu v prípade poklesu cien, pretože burzy majú tendenciu zarábať viac kvôli zvýšeniu volatility.

Dividendový výnos: 18,1%

päťročný graf Flow Traders, zdroj: GOOGLE

Flow Traders (AMS:FLOW)

Cena tohto obchodného domu bola jednou z mála akcií, ktoré počas koronavírusovej krízy posilňovali. Zisky spoločnosti v roku 2020 doslova vystrelili nahor.

Investícia do akcií Flow Traders môže fungovať ako čiastočné zabezpečenie pre dlhodobo zamerané akciové portfólio. V roku 2019 predstavoval zisk 53 miliónov eur, ale v prvej polovici roka 2020 bolo zarobených neuveriteľných 375 miliónov eur.

Spoločnosť vypláca dividendy. Napríklad v roku 2020 boli vyplatené dividendy vo výške 4 eurá. V minulom roku spoločnosť tiež začala program spätného odkupu akcií v hodnote 30 miliónov eur.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár