Zaujímavé akcie 2021 – prinášame 19 skvelých tipov pre vaše portfólio

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Dividendový výnos: 0,94%

päťročný graf Microsoft, zdroj: GOOGLE

Microsoft (MSFT:NASDAQ)

Jednou z najväčších technologických spoločností na svete je Microsoft. Technologický gigant na chvíľu zmizol do pozadia svetovej scény, ale v posledných rokoch urobila spoločnosť obrovský pokrok.

Jej cloudová divízia Azure sa okrem iného stala jednou z najväčších cloudových služieb na svete. Prostredníctvom Azure môžu spoločnosti používať databázy SQL a mať prístup ku všetkým prostriedkom k vývoju aplikácií. Očakáva sa, že táto zložka bude v nasledujúcich rokoch naďalej rásť – najmä teraz, keď sa plne ujal trend smerom k práci z domu.

Kancelárske produkty a predplatné si tiež v posledných rokoch znovu získavajú priazeň. V poslednej dobe tiež urýchlila rast služba Microsoft Teams, ktorú spoločnosti často používajú pre tímové porady a konferencie. Microsoft sa tiež silne zameriava na inovácie a vyvíja rôzne nástroje v oblasti umelej inteligencie.

Údaje o raste sú stále veľmi pôsobivé. V roku 2019 spoločnosť vykázala tržby vo výške 125 miliárd dolárov a v prerušenom fiškálnom roku 2020 spoločnosť realizovala tržby vo výške 143 miliárd dolárov. Miera rastu 10% až 15% ročne je tu teda stále zrejmá, a to napriek enormnej veľkosti spoločnosti.

S trhovou kapitalizáciou 1 829 miliárd dolárov a ziskom 47,5 miliárd dolárov je súčasný pomer P / E 36. Dividendový výnos je približne 1%. Posledná štvrťročná dividenda spoločnosti Microsoft bola 0,56 dolárov a za posledných 17 rokov sa nepretržite zvyšovala.

Dividendový výnos: 1,10%

päťročný graf Skyworks Solutions, zdroj: GOOGLE

Skyworks Solutions (SWKS:NASDAQ)

So Skyworks Solutions môžete efektívne investovať do pokračujúceho rastu mobilného internetu 5G. Zavádzanie 5G do praxe už začalo a v predaji sú prvé iPhony, na ktorých možno 5G používať.

Táto spoločnosť dodáva okrem iného komunikačné čipy pre smartphony. Ich najväčším klientom je spoločnosť Apple. Spoločnosť vyvinula zariadenie, pomocou ktorých zvyšuje účinnosť siete, čo povedie k väčšej kapacite a širšiemu pokrytiu.

Skyworks Solutions tiež profituje zo zvýšeného dopytu po anténach v chytrých telefónoch. Očakáva sa, že počet antén v chytrých telefónoch sa zdvojnásobí, aby podporoval vyššiu rýchlosť prenosu dát v rámci 5G.

Spoločnosť má trhovú hodnotu vyše 30 miliárd dolárov a dividendový výnos 1,30%. Príjmy a výnosy neustále rastú. Táto technologická akcia profituje z rastúceho dopytu po zariadeniach 5G. Preto ju radíme medzi naše zaujímavé akcie.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár