Zaujímavé akcie 2021 – prinášame 19 skvelých tipov pre vaše portfólio

Akcie Americké akcie Priemysel Technológie

Dividendový výnos: 0,46%

päťročný graf Silvercorp Metals, zdroj: GOOGLE

Silvercorp Metals (SVM:NYSE)

Čínska spoločnosť so sídlom v Kanade sa zameriava na detekciu strieborných ložísk a následnú ťažbu. Mimo striebro spoločnosť v čínskych baniach ťaží tiež olovo a zinok. Silvercorp Metals sa pôvodne volala SKN Resources, ale od roku 2005 sa premenovala na aktuálny názov.

Silvercorp Metals prevádzkuje bane v provinciách Henan a Guangdong, ktoré majú minimálnu životnosť ďalších 15 rokov. V minulom roku mala spoločnosť tržby vo výške 158,8 miliónov dolárov a pozitívny cash flow 77,2 miliónov dolárov. Silvercorp Metals má silnú súvahu s hotovosťou a peňažnými ekvivalentmi 142,5 miliónov dolárov. Spoločnosť vypláca dvakrát ročne dividendu vo výške 0,0125 dolárov na akciu.

Cena striebra sa v roku 2020 zotavila a výhľad je nádejný. V aktuálnom fiškálnom roku (2021) Silvercorp Metals očakáva spracovanie približne 930 000 – 970 000 ton rudy, z čoho vyprodukuje až 6,5 milióna uncí striebra; 68,5 miliónov libier olova a až 26,7 miliónov libier zinku. Tržby a výnosy budú v nadchádzajúcom roku opäť silno závisieť na cene striebra.

Pre nadchádzajúci rok sa očakáva pomer P / E okolo 20. Akcie ťažobných drahých kovov sú zo svojej podstaty veľmi volatilné a špekulatívne. Doporučujeme preto otvoriť skôr menšiu pozíciu.

ročný graf Airbnb, zdroj: GOOGLE

Airbnb (ABNB:NASDAQ)

IPO Airbnb prebehlo ešte len 9. decembra, ale akcie platformy pre krátkodobý prenájom nehnuteľností si zatiaľ vedú veľmi dobre. Hoci aktivita Airbnb bola silne zasiahnutá obmedzeniami turizmu v dôsledku koronavírusovej krízy, v lete dopyt po službách spoločnosti opäť vzrástol.

V júni bolo v platforme realizovaných ešte viac objednávok ako v júni 2019. Začiatkom júla sa počet rezervácií cez Airbnb už vrátil na úroveň zo začiatku roka.

Upisovacia cena akcií Airbnb bola 68 dolárov, ale kvôli vysokému dopytu počas prvého obchodného dňa vzrástla vysoko nad 100 dolárov. Svoje maximum trend našiel na cene 216 dolárov.

V roku 2019 sa tržby zvýšili o 32% na 4,8 miliardy dolárov, ale rastúce náklady zvýšili stratu na 674 miliónov dolárov. Ak sa situácia ohľadom pandémie koronavírusu upokojí, môže spoločnosť raketovo rásť.

Začiatkom tohto roka Airbnb ohlásila, že v roku 2021 dosiahne výnosy vo výške 5,6 miliardy dolárov, čo by predstavovalo rast tržieb o viac ako 16%. Aj v nasledujúcich rokoch Airbnb cieli na dvojciferný percentuálny rast.

Tento cieľ však možno dosiahnuť len v prípade, že sa opäť obnoví turizmus. Spoločnosť má teraz približne rovnakú cenu ako Booking.com, ale potenciálny rast Airbnb je mnohonásobne väčší. Investori by však mali mať na pamäti, že Airbnb je v súčasnej dobe stále stratová a jedná sa teda o pomerne špekulatívnu investíciu.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár