Zaujímavé akcie 2021 – prinášame 19 skvelých tipov pre vaše portfólio

Akcie Americké akcie Technológie

Tipov na zaujímavé akcie nie je nikdy dosť. Najmä, keď sa teraz veľa obchodníkov zaujíma, do ktorých akcií v roku 2021 investovať.

V nasledujúcom článku vám predstavíme 19 akcií solídnych spoločností s dobrými vyhliadkami, ktoré môžu z dlhodobého hľadiska priniesť dobrú návratnosť.

Rozhodli sme sa primárne pre stabilné spoločnosti. Možno u nich predpokladať, že ich stabilný vývoj bude pokračovať aj do budúcna. Náš zoznam však obsahuje aj niekoľko špekulatívnych akcií, ktoré sú viac rizikové.

Je vždy na vás, aby ste zvážili, či je daná akcia vhodná pre váš investičný cieľ a do akej miery ste ochotní riskovať.

Význam diverzifikácie pre investičné portfólio

Diverzifikácia vo vašom investičnom portfóliu je veľmi dôležitá. Prostredníctvom diverzifikácie znižujete riziko a všeobecne zaistíte stabilnejší vývoj hodnoty vášho portfólia. Môžete diverzifikovať napríklad na základe sektora, štátu alebo kategórie investícií.

Riziká na akciovom trhu sú meradlom, a okrem iného, aj smerodajnou odchýlkou ​​akcie. Toto číslo označuje pravdepodobnosť, s akou sa budú akcie pohybovať v určitom rozsahu.

Vyššia štandardná odchýlka vedie k väčším výkyvom ceny a teda ku potenciálne vyšším ziskom, ale aj ku vyššiemu riziku.

Čo je “sharpe ratio”?

Inštitucionálni investori používajú ukazovateľ sharpe ratio na výpočet rizikovosti portfólia. Tento pomer porovnáva potenciálny výnos k riziku. Na základe sharpe ratio môžete pomerne ľahko určiť, či by ste mali do svojho portfólia pridať určitú akciu. Ak sa sharpe ratio vášho portfólia v dôsledku pridania novej akcie zníži, naznačuje to, že pridanie tejto akcie má za následok vyššie riziko, bez toho, aby to bolo dostatočne kompenzované vyšším očakávaným výnosom.

Táto metóda samozrejme sama o sebe nezaručuje 100%-ný úspech. Smerodajná odchýlka je založená na minulých výsledkoch. Investičné portfólio je teda dôležité aktívne spravovať a riziká vyhodnocovať priebežne.

19 zaujímavých akcií, do ktorých možno investovať v roku 2021

Tu vám prinášame tipy na zaujímavé akcie. Pri každej akcie nájdete stručné predstavenie a graf vývoja ceny. Niektoré spoločnosti sú stabilnými hráčmi na trhu, niektoré môžu predstavovať rizikovejšiu investíciu. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na nákup akcií.

päťročný graf Alphabet, zdroj: GOOGLE

Alphabet (GOOG:NASDAQ)

Hoci ocenenie akcie Alphabet za posledný rok prudko vzrástlo, stále sa jedná o veľmi zaujímavú akciu. Ako technologický gigant má Alphabet dominantné postavenie medzi internetovými spoločnosťami a jedná sa o lídra na trhu v oblasti online reklamy.

Väčšina príjmov pochádza zo služieb Google, Android, Youtube, Google Cloud a Google Ads. Hoci reklamný trh stále rastie, Alphabet sa snaží preniknúť aj na ďalšie perspektívne trhy a investuje obrovské sumy do vývoja nových produktov.

Spoločnosť každoročne investuje miliardy dolárov do ďalších projektov, ktoré sú súhrnne označované ako „other bets“. Tento termín obsahuje napríklad inteligentný termostat Nest alebo cloudovú platformu Google Cloud. Sľubnými divíziami sú aj Google AI a projekt vozidiel s autonómnym riadením Waymo.

Alphabet investoval do týchto projektov obrovskú časť svojich príjmov, ale v budúcnosti sa môže jednať o veľmi ziskové produkty, čo je hlavným dôvodom, prečo je Alphabet prvá na zozname.

Tržby sa v roku 2019 zvýšili o 17,5% a za rok 2020 sa očakáva ďalší rast o 10,5%. Alphabet má navyše silnú hotovostnú pozíciu. Ak vezmeme do úvahy hodnotu podniku, dlhy a aktíva, je tento pomer prijateľný.

Zdroj: lynxbroker

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár