Zmeny dividendových aristokratov v roku 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Technológie Zaujímavosti Zdravotníctvo

Tu sú zmeny indexu dividendových aristokratov na rok 2021, ktoré vykonal index S&P Global na základe výsledkov ročného vyváženia.

Pridané:

Odobrané:

To znamená, že počet aristokratov zostane na 65.

Zmeny v indexe dividendových aristokratov – 2021

Pozrime sa na rok 2020 a na to, čo sa stalo s indexom dividendových aristokratov.

Začiatkom roku 2020 boli k dividendovým aristokratom pridané spoločnosti Amcor (AMCR:NYSE), Atmos Energy (ATO:NYSE), Realty Income (O:NYSE), Essex Property Trust (ESS:NYSE), Ross Stores (ROST:NASDAQ), Albemarle (ALB:NYSE) a Expeditors International (EXPD:NASDAQ). Zvýšil sa tak celkový počet dividendových aristokratov na 64 (z 57).

31. marca 2020 sa spoločnosť United Technologies spojila so spoločnosťou Raytheon do spoločnosti Raytheon Technologies (RTX:NYSE), zmenila svoj ticker na RTX a vyčlenila spoločnosti Carrier Global (CARR:NYSE) a Otis Worldwide (OTIS:NYSE) a tak bol počet 66. 

Spoločnosť Ross Stores (ROST:NASDAQ), ktorá bola pridaná v januári, oznámila, že pozastavuje vyplácanie dividend (21. mája 2020) a tým bola odstránená z indexu The Dividend Aristocrats Index pred otvorením trhu 1. júla, čím sa celkový počet členov znížil na 65.

Od februára 2021 budú novými členmi spoločnosti IBM (IBM:NYSE), Nextra Energy (NEE:NYSE) a West Pharmaceutical Services (WST:NYSE). Tu je ich celková návratnosť od 1. 1. 2020 viď graf.

zdroj. moneyinvestexpert.com

Dividendový výnos: 5,33%

päťročný graf IBM, zdroj: GOOGLE

Dividendový aristokrat – IBM (IBM:NYSE)

V apríli 2020 spoločnosť IBM deklarovala štvrťročnú dividendu 1,63 dolárov na akciu, čo predstavuje nárast o 0,6% oproti predchádzajúcej dividende vo výške 1,62 dolárov. Nová dividenda predstavuje nárast o 0,01 dolárov na jednu akciu. Išlo o 25. rok po sebe, čo spoločnosť IBM zvýšila svoju štvrťročnú hotovostnú dividendu. Spoločnosť IBM vyplácala štvrťročné dividendy od roku 1916 bez prerušenia. Aktuálny dividendový výnos je 5,43%.

Dividendový výnos: 1,67%

päťročný graf NextEra Energy, zdroj. GOOGLE

Dividendový aristokrat – NextEra Energy, Inc. (NEE:NYSE)

NextEra Energy vyrába, prenáša a distribuuje elektrickú energiu v Severnej Amerike. Spoločnosť už zvýšila svoju dividendu počas 25 po sebe nasledujúcich rokov. Od februára 2020 deklarovala štvrťročnú dividendu 1,40 dolárov na akciu, čo je nárast o 12% oproti predchádzajúcej dividende vo výške 1,25 dolárov. Aktuálny dividendový výnos je 1,73%.

Dividendový výnos: 0,23%

päťročný graf West Pharmaceutical, zdroj: GOOGLE

Dividendový aristokrat – West Pharmaceutical (WST:NYSE)

Spoločnosť West Pharmaceutical vyhlásila štvrťročnú dividendu 0,17 dolárov na akciu, čo je nárast o 6,3% oproti predchádzajúcej dividende 0,16 dolárov na konci novembra. Aktuálny dividendový výnos je 0,22%. Výplatný pomer je nízky (14,98%) a päťročná miera rastu dividend je skvelých (7,63%). 

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár