Čo práve nakúpil a predal Warren Buffett 5/5 (2)

Akcie Americké akcie Dividendy Zaujímavosti

päťročný graf Berkshire Hathaway, zdroj: GOOGLE

Warren Buffett nakúpil obrovský podiel v akciách spoločnosti Verizon, pričom úplne vypredal akcie spoločnosti JPMorgan, podľa regulačnej evidencie, ktorá odhaľuje nákupy a predaje v ostro sledovanom portfóliu akcií spoločnosti Berkshire Hathaway (BRK.B:NYSE).

V štvrtom štvrťroku Buffett otvoril nové podiely vo Verizon (VZ:NYSE), Chevron (CVX:NYSE), Marsh & McLennan (MMC:NYSE) a EW Scripps (SSP:NASDAQ).

Nový podiel v spoločnosti Verizon je veľký – Buffett zaplatil 8,62 miliárd dolárov za 147 miliónov akcií. Teraz predstavuje 3% portfólia, čo z neho robí akciu číslo 6 podľa počtu držaných akcií.

Berkshire úplne vypredal spoločnosti Pfizer (PFE:NYSE), JPMorgan Chase (JPM:NYSE), Barrick Gold (GOLD:NYSE), M&T Bank (MTB:NYSE) a PNC Financial (PNC:NYSE).

Konglomerát zvýšil podiely o 117% v spoločnosti T-Mobile (TMUS:NASDAQ), 34% v spoločnosti Kroger (KR:NYSE), 28% v spoločnosti Merck (MRK:NYSE), 20% v spoločnosti AbbVie (ABBV:NYSE), 11% v spoločnosti Bristol-Myers Squibb (BMY:NYSE), a 1% v RH (RH:NYSE).

Buffett znížil podiel v spoločnosti Apple (AAPL:NASDAQ) o 6%. Naďalej zostáva na prvom mieste v jeho portfóliu podľa trhovej hodnoty a na druhom mieste v počte držaných akcií, čo predstavuje 43,6% portfólia. Stále udržiava podiel v Amazone (AMZN:NASDAQ).

Akcie Warrena Buffetta

Akcie spoločnosti Verizon vzrástli o 2,7% a spoločnosť T-Mobile zvýšila objem obchodov na burze o 1,1%. Apple poklesol o 0,1%, zatiaľ čo Chevron vzrástol o 2,3%. Spoločnosti Merck, Bristol Myers a AbbVie vzrástli o 0,3%.

Berkshire Hathaway podala výkaz 13-F za štvrtý kvartál, čím uzavrela divoký rok 2020, keď Buffett urobil sériu prekvapivých ťahov. Investoval 9 miliárd dolárov do spätného odkúpenia akcií v 3. štvrťroku a 5,1 miliárd dolárov v 2. štvrťroku, čo bol veľký investičný posun. Pandémiou bola letecká doprava “vypitvaná” a teda vypredal všetky svoje akcie leteckých spoločností, vrátane spoločností Delta Air Lines (DAL:NYSE).

Počas výpredaja alebo znižovania pozícií niekoľkých bankových akcií vložil Buffett v treťom štvrťroku do Bank of America (BAC:NYSE) viac ako 2 miliardy dolárov a podľa počtu akcií sa z nich stali akcie číslo 1.

V ďalších atypických krokoch sa Buffett prvýkrát podieľal na novej IPO Snowflake (SNOW:NYSE) a pri nákupe “zlatých” akcií Barrick Gold (GOLD:NYSE).

Avšak spätný výkup a nákup akcií znamenal, že investori videli niečo, na čo nie sú zvyknutí – pokles hotovosti v banke Berkshire. V treťom štvrťroku sa dostal na 145,7 miliárd dolárov z rekordného maxima 146,6 miliárd dolárov v druhom štvrťroku.

Zdroj: investors

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár